تعداد قربانیان ویروس آنفولانزا در سال جاری در گرجستان به 40 نفر رسید.، فقط در روز گذشته 2 نفر بر اثر ابتلا به ویروس H1N1 در کشور جان باخته اند. در سال جاری در گرجستان همچنین 29 نفر نیز بر اثر ابتلا به ویروس آنفولانزای خوکی و 11 نفر دیگر هم از ویروس A و B درگذشته اند. مرکز نظارات بهداشتی و طبی گرجستان خواستار مراجعه به موقع بیماران مبتلا به این ویروسها به بیمارستانها شدهاست.

منبع: ترند

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۸۹ساعت 23:9 توسط جواد گلچين فر |

وزارت دفاع گرجستان دیروز (دوشنبه) اعلام داشت که یک سرباز آن کشور که در اثر انفجار ماین جراحت برداشته بود، در گذشت. با مرگ این سرباز رقم تلفات قوای گرجستان در افغانستان به هفت سرباز رسید. این سرباز بنام والیری ویرسکیانی هفته گذشته ( در پنجم ماه مارچ) در هلمند زخمی شده بود، اما دیروز در یک شفاخانه نظامی آلمان جان داد. گرجستان که در تلاش به دست آوردن عضویت ناتو می باشد، 950 سرباز به افغانستان فرستاده است.

منبع: رادیو آزادی

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۸۹ساعت 23:7 توسط جواد گلچين فر |

بر اساس اعلام سفارت گرجستان در ژاپن، ایوانه نوزادزه دانشجوی دوره فوق لیسانس دانشگاه توکیو هنگام زمین لرزه مجروح و در بیمارستان بستری شد. این دانشجو  از ناحیه پا آسیب شکستگی دیده است .

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 11:20 توسط جواد گلچين فر |

زنی که برای زایمان به مرکز پزشکی گودواشوری رفته بود، دستگیر شد. نوزاد این مادر مرده بدنیا میاید و پزشکان باور دارند که او بطور عمدی باعث مرگ جنین شده بود.

در گرجستان سقط جنین، جرم محسوب میشود و 5سال مجازات حبس در پی دارد.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 11:12 توسط جواد گلچين فر |

پاتا تسولادزه مرد 29 ساله ای بود در منطقه لانچخوتی که مادر بزرگ 85 ساله خود را به قتل رسانده بود. پاتا خود را روی روی قطار میاندازد و زیر قطار له میشود. به گزارش روستاوی2 این مرد دچار بیماری روانی بود.

لانچخوتی منطقه ای است در غرب گرجستان و در مسیر جاده تفلیس به باتومی.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 11:4 توسط جواد گلچين فر |

روز گذشته مردم تفلیس با جسد مردی 33 ساله در ایستگاه روستاولی مترو شهری مواجه شدند. این جنازه در مقابل پله های ورودی ایستگاه افتاده بود. هنوز علت مرگ این فرد مشخص نشده است اما به گزارش روستاوی 2 تحقیقات انجام شده،احتمال حمله قلبی را قوی میدانند.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 10:52 توسط جواد گلچين فر |

روز یکشنبه 13 مارس جسد زنی در روخانه کر در شهر تفلیس کشف شد. به گزارش روستاوی2 نیروهای تجسس هنوز نتواسته اند به هویت این زن پی ببرند ولی سن او در حدود 45 سال تخمین زده شده است.

+ نوشته شده در دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 10:45 توسط جواد گلچين فر |

آموزگار یک مدرسه در روستای زاناوی از منطقه آخالتسیخه متوجه آثار تنبیه بدنی بر یک دانش آموز میشود. بعد از پرس و جو دانش آموز اظهار میکند که اینها حاصل تنبیهات بدنی مادر اوست. به گزارش شبکه روستاوی 2 این دختر 15 ساله یکی از 5 فرزند خانواده گابی سونیا است و به گفته همسایه والدین این خانواده گاه چنان بچه ها را مورد تنبیه قرار میدهند که آنها به منزل همسایگان پناه میبرند. مادر این خانواده موضوع تنبیه بدنی را تکذیب میکند. تحقیقات ادامه دارد و اگر وجود تنبیه بدنی به اثبات برسد، مجازات تا حد سلب ولایت در انتظار پدر و مادر خانواده خواهد بود.
+ نوشته شده در شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۹ساعت 23:11 توسط جواد گلچين فر |

به گزارش ايرنا ، اين سند را 'شهريار افندي زاده' معاون وزير راه و رييس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشورمان و 'گئورگي كاريلاشويلي' معاون وزير اقتصاد و توسعه پايدار گرجستان، امضا كردند. در اين سند، دو طرف توافق كردند نسبت به تعيين و مبادله مجوز تردد كاميون هاي دو كشور براي حمل كالا اقدام كنند و سطح همكاري هاي حمل و نقل كالا و مسافر بين ايران و گرجستان ارتقا يابد. دو كشور در اين سند همكاري ضمن تاكيد بر توسعه همكاري هاي ترانزيت كالا و مسافر بين خود مقرر كردند براي تاسيس شركت هاي مشترك و توسعه همكاري هاي حمل و نقل بين المللي جاده اي با استفاده از تشكل هاي خصوصي همكاري كنند. در اين اجلاس جمهوري اسلامي ايران و گرجستان توافق كردند با استفاده از موقعيت هاي جفرافيايي ، روند انجام حمل و نقل جاده اي را بين دو كشور بيش از پيش تسهيل كنند.
+ نوشته شده در شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۹ساعت 22:44 توسط جواد گلچين فر |

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری شین‌هوآ؛ در حالیکه نرخ تورم گرجستان در ماه ژانویه 12.3 درصد اعلام شده بود مقامات دفتر ملی آمار و ارقام پس از یک هفته تأخیر نتایج ماه فوریه را اعلام کردند که نشان دهنده 1.4 درصد افزایش در رقم این شاخص است.گرجستان سال 2010 را با تورمی معادل 11.2 درصد به پایان رساند که بالاترین رقم از 5 سال پیش تا کنون محسوب می‌شد اما تفلیس در ماه فوریه رکورد جدیدی را به ثبت رسانده و تورم 13.7 درصدی را تجربه کرد.بهای مواد غذایی و مواد سوختی به ترتیب در ماه فوریه 28.4 و 5.2 درصد افزایش یافت.این درحالیست که سهم مواد غذایی در تورم سالیانه گرجستان 11.7 درصد است از سوی دیگر بهای دخانیات 9.6 درصد و بهای خدمات سرویس‌های حمل و نقل شهری نیز 7 درصد در ماه فوریه افزایش یافت.در صورت ادامه این روند گرجستان نیز طی ماه‌های آینده با بحران جدی اقتصادی روبه رو خواهد بود.

+ نوشته شده در شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۹ساعت 22:41 توسط جواد گلچين فر |

به گزارش خبرگزاري فارس، مسعود جعفري به دعوت فدراسيون ساندا گرجستان چند روزي را در اين كشور به داوران اين كشور و آذربايجان آخرين قوانين داوري را آموزش داد. در نهايت يك دوره مسابقه 5 جانبه در اين كشور برگزار شد كه جعفري عملكرد اين داوران را در آنجا زير نظر گرفت. فدراسيون گرجستان از جعفري دعوت كرده است تا هدايت تيم ملي اين كشور را برعهده بگيرد.

+ نوشته شده در شنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۹ساعت 13:40 توسط جواد گلچين فر |

مراسم رونمایی از کتاب "شناسنامه اماکن اسلامی گرجستان" با حضور رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی  در تفلیس و محققین این کتاب ، در محل سالن اجتماعات موسسه آل البیت(ع) تفلیس روز پنج شنبه  برگزار شد. کتاب شناسنامه مراکز اسلامی گرجستان با حمایت و مشارکت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ، نمایندگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) و نمایندگی جامعه المصطفی(ص) العالمیه در گرجستان چاپ و منتشر شده است.

منبع:ابنا، خبرگزاری اهل بیت

+ نوشته شده در جمعه بیستم اسفند ۱۳۸۹ساعت 23:23 توسط جواد گلچين فر |

به گزارش شرکت دولتی نفت آذربایجان، شرکت دولتی نفت آذربایجان ماه ژانویه حدود 77 میلیون متر مکعب و در ماه فوریه نیز 147.53 میلیون متر مکعب گاز به گرجستان صادر کرده است.شرکت دولتی نفت آذربایجان در کل در این دو ماه به گرجستان حدود 224 میلیون متر مکعب گاز به گرجستان صادر کرده است.گفتنی است، در سال 2010 شرکت دولتی نفت آذربایجان توسط این خط لوله به گرجستان 339.16 میلیون متر مکعب گاز صادر کرده است.

+ نوشته شده در جمعه بیستم اسفند ۱۳۸۹ساعت 19:44 توسط جواد گلچين فر |

همایش بین‌المللی خانواده، سنت‌ها و مدرنیسم روز 17 اسفند با هدف تلاش برای حفظ سنت‌های ملی جوامع بشری و انسان دوستی در مرکز همایش‌های هتل رادیسون تفلیس باحضور اندیشمندان، شخصیت‌های علمی، فرهنگی، مقامات سیاسی، سفرای مقیم و مجید صابر،سفیر جمهوری اسلامی  و احسان خزاعی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی با سخنرانی پروفسور گیولی آلاسانیا،رییس موسسه گفتگوی اوراسیا در گرجستان افتتاح شد.

+ نوشته شده در چهارشنبه هجدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 21:36 توسط جواد گلچين فر |

شب گذشته بر اثر درگیری دو گروه از جوانان در رستوران تاقرائولا تفلیس، یک جوان بر اثر ضربات چاقو بشدت مجروح شد و به بیمارستان منتقل گردید.

نزاع بین جوانان در محلهای عمومی تفلیس  رایج میباشد و موارد زیادی از این درگیری ها به آسیبهای جدی منجر میشود.

+ نوشته شده در چهارشنبه هجدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 12:25 توسط جواد گلچين فر |

روز چهارشنبه مورخ 11/12/89 احسان خزاعی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با پدر بنیامین رستگاری رهبر مسیحیان آشوری قفقاز (گرجستان ، ارمنستان و آذربایجان) دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ در این دیدار رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس با اشاره به احترام جمهوری اسلامی ایران به ادیان الهی ، بر ضرورت ارتباط ادیان ابراهیمی برای آگاهی انسانها تاکید نمود. وی آمادگی رایزنی فرهنگی سفارت ایران  را برای ایجاد و توسعه ارتباط با مراکز ادیانی فعال در جمهوری اسلامی ایران ، من جمله مرکز گفتگوی ادیان و تمدنها زیر نظر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را به منظور توسعه همکاری های ادیانی اعلام نمود.

+ نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 20:42 توسط جواد گلچين فر |

گرجستان و موریس برای برقراری روابط دیپلماتیک و کنسولی در نیویورک مقر سازمان ملل بیانیه ای مشترک امضا کردند. بر اساس این بیانیه، روابط دو کشور بر اساس حاکمیت ملی، رعایت تمامیت ارضی و مرزهای مشترک دو کشور استوار خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری شینهوا از پورت لوییس، نمایندگان دائمی گرجستان و موریس در سازمان ملل متحد روز جمعه در نیویورک این بیانیه را امضا کردند.

تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1389/12/15

+ نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 20:28 توسط جواد گلچين فر |

مشاور وزير امور خارجه آمريكا تاكيد كرد كه مقامات واشنگتن از منافع خويش در روابط با گرجستان بخاطر بهبود روابط با روسيه چشم‌پوشي نمي‌كنند و از حمايت از تفليس دست برنخواهند داشت.

منبع: خبرگزاری فارس

+ نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 20:24 توسط جواد گلچين فر |

به گزارش ايرنا ، در مراسم افتتاح هفته آموزش در گرجستان 'دميتري شاشكين' وزير آموزش و علوم گرجستان،'داويت نينيدزه 'معاون شهردار تفليس ، برخي از نمايندگان مجلس گرجستان ، روساي دانشگاههاي مختلف ، 'مجيد صابر' سفير جمهوري اسلامي ايران در گرجستان و 'احسان خزاعي' رايزن فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در اين كشور حضور داشتند.
هدف از برگزاري اين هفته از سوي دولت گرجستان ، ايجاد بستر هاي مناسب آموزشي در دانشگاه ها و آشنايي دانشجويان با دوره هاي مختلف آموزشي در گرجستان اعلام شده است.

+ نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 20:12 توسط جواد گلچين فر |

احسان خزاعي رايزن فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در گرجستان ، نمونه‌هايي از عروسک‌هاي «دارا» و «سارا» را به موزه ملي عروسک‌هاي گرجستان اهدا كرد.

موزه ملي عروسک‌هاي گرجستان متعلق به شهرداري تفليس بوده و يکي از موزه‌هاي شناخته شده در سطح کشور گرجستان محسوب مي‌شود. در اين موزه که داراي قدمتي يکصد ساله است، عروسک‌هاي زيبا و متعددي با مليت‌هاي مختلف، ابعاد گوناگون، عروسک‌هاي مکانيکي و متحرک از جنس چوب، چيني ، پارچه‌يي و نيز از نوع نخي نگهداري شده که مورد بازديد علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد.

منبع: ایسنا

+ نوشته شده در شنبه چهاردهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 18:43 توسط جواد گلچين فر |

نمایشگاه نقاشی هنرمند نقاش میخاییل زیچی در محل کتابخانه ملی گرجستان در تفلیس برگزارشد. نمایشگاه مذکور که به مناسبت یکصدوپنجمین سالگرد تولد این هنرمند مجارستانی از سوی سفارت مجارستان در تفلیس برگزار شده، با حضور آقای روروآ وزیر فرهنگ، گاگوا رییس کتابخانه ملی، کوداوا رییس موسسه نسخ خطی، لرد کیپانیدزه رییس موزه ملی، رییس آکادمی هنر، روسای برخی مراکز فرهنگی و هنری، روسای دانشگاههای تفلیس و نیز سفرا و نمایندگان سفارتخانه های خارجی با سخنرانی رییس کتابخانه ملی گرجستان افتتاح شد.

منبع: ایراس

+ نوشته شده در پنجشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 18:52 توسط جواد گلچين فر |

در کشور گرجستان برنامه ی تلویزیونی با حضور کاسپارف و همسرش اجرا شد.نام این برنامه چه کسی می خواهد میلیونر شود بود که کاسپارف در آن شرکت کرد. عواید حاصل از این برنامه برای کمک به درمان فوری خواهر و برادری که نیاز به جراحیفوری قلب داشتند صرف شد.

کاسپارف در سفر به گرجستان درباره ی چالش های جغرافیایی و سیاسی قرن 21 صحبت کرد.همچنین درباره حرفه اش شطرنج برای علاقه مندان این رشته سخنرانی کرد. 

منبع: ماهنامه شطرنج

+ نوشته شده در دوشنبه نهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 23:16 توسط جواد گلچين فر |

نینو کالاندادزه، معاون وزیر امور خارجه گرجستان امروز در نشست خبری گفت، رژیم ویزای ساده بین گرجستان و اتحادیه اروپا از اول ماه مارس پیاده می شود. کالاندادزه افزود: «امیدواریم که اتباع گرجستان این تسهیلات را احساس خواهند کرد، اگر چه در صورت بروز مشکلاتی، ما آماده مشورت یا پاسخ به سؤالات مورد علاقه هستیم».

منبع: ترند
+ نوشته شده در دوشنبه نهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 23:13 توسط جواد گلچين فر |

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ كتاب مذكور با هدف آشنايي و معرفي قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران به محققين ، انديشمندان و عموم مردم گرجستان ، همچنين توزيع در كتابخانه هاي معتبر در قطع رقعي و در 92 صفحه با تيراژ يكهزار نسخه توسط انتشارات بين المللي الهدي (وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي) منتشر شد.

+ نوشته شده در یکشنبه هشتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 20:15 توسط جواد گلچين فر |

روز شنبه بر اثر طوفانی شدید در شهر بندری پوتی بسیاری از بناها ویران شدند و بام برخی از منازل کنده شد. هنوز بخش زیادی از شهر بعلت ویرانی تاسیسات انتقال برق در خاموشی بسر میبرد.

+ نوشته شده در یکشنبه هشتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 0:23 توسط جواد گلچين فر |

میخائیل ساکاشویلی رئیس جمهور گرجستان روز جمعه اعلام کرد روابط این کشور و رژیم صهیونیستی در سطحی بسیار عالی قرار دارد. ساکاشویلی در مصاحبه با تلویزیون دولتی شبکه اول خبر قفقاز در این باره گفت ما مشغول نهایی کردن قوانینی هستیم که بر اساس آنها لزوم دریافت روادید برای اتباع گرجستان و اسرائیل لغو خواهد شد.ُبـه گـزارش خبرگـزاری شینهوا از تفلیس، رئیس جمهور گرجستان از پاسخ دادن به سوالی درباره محاکمه دو تاجر اسرائیلی در تفلیس خودداری کرد و گفت این موضوع به من ارتباطی ندارد. وظیفه بررسی این موضوع به عهده دادگاه است، اما ما باید متوجه باشیم که در روابط میان دو کشور، هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

تـهـران / واحـد مـرکـزی خـبـر / سـیاسـی 1389/12/07

+ نوشته شده در شنبه هفتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 9:35 توسط جواد گلچين فر |

جان باس، سفیر آمریکا در گرجستان پس از سفر جیمس استاینبرگ، معاون وزیر خارجه ایالات متحده به گرجستان اعلام کرد، آمریکا حمایت خود از گرجستان و مردم آنرا افزایش خواهد داد. وی افزود: «در دیدار استاینبرگ با رئیس جمهور گرجستان حمایت آمریکا از تمامیت ارضی و حق حاکمیت گرجستان اعلام شد». باس اظهار داشت، در جریان این نشست موضوع اصلی شامل امنیت گرجستان و کل منطقه بود. دیپلمات آمریکایی تصریح کرد: «همچنین گفته شد که ایالات متحده در توسعه جامعه دموکراتیک از گرجستان پشتیبانی می کند». باس دیدار استاینبرگ با نمایندگان جامعه مدنی را که در آن تبادل نظر فعال انجام گرفت، «مثمر ثمر» خواند. سفیر آمریکا در ادامه گفت: «ما سعی می کنیم به گرجستان کمک کنیم تا بیشتر جمعیت از اصلاحات موجود در کشور بهره مند شوند».

lمنبع: ترند

+ نوشته شده در شنبه هفتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 9:31 توسط جواد گلچين فر |

تور  نوروزی گرجستان امسال با برنامه های متنوع و شادی انجام میشود و بطور قطع اوقات خوشی را برای شما فراهم خواهد کرد.

تاریخ حرکت تور زمینی: 27 اسفند 89

مدت تور: 8 روز

اقامت: سه شب در تفلیس هتل بریج و سه شب در باتومی هتل مارینا

توضیح: هتل مارینا دارای همه امکانات هتل چهار ستاره مانند استخر سرپوشیده، سالن بیلیارد، زمین بازی و کلوپهای مختلف میباشد این هتل در محل بلوار جدید باتومی قرار گرفته است. مشاهده شده است که برخی دفاتر توریستی در ایران، هتل ماری را که هتلی است در منطقه دور افتاده جواخشویلی و دارای کمترین امکانات با سوء استفاده از تشابه اسمی به مسافرین ارائه میکنند.

هزینه تور زمینی: 590 هزارتومان

در طول مسافرت شما به گرجستان گشتهای تفریحی متنوع و کنسرتهایی از سوی هنرمندان ایرانی نیز اجرا خواهد شد.

برخی از گشتها و تورهای داخلی پیشنهادی در زمان مسافرت شما به گرجستان:

- تور شهری تفلیس قدیم: بخشی از تفلیس كه قدمت چند صد ساله دارد بنام تفلیس قدیم نامیده شده است.برای بازدید از سایتهای گردشگری این منطقه  یك گشت تمام روز برگزار میشود. تعدادی از سایتهای گردشگری تفلیس قدیم عبارتند از كلیسای سمبا، كلیسای متخی، نارین قلعه تفلیس، مجسمه مادر، حمامهای آبگرم گوگردی، آتشكده، مسجد دومحراب، رودخانه كر و..

- تور خرید در تفلیس: شهر تفلیس غیر از بازار مركزی شهر، دارای چندین مركز خرید دیگر میباشد  از جمله مركز تجاری گرجستان، میدان مرجانشویلی و خیابان پكینی. گشت خرید نیز بصورت تمام روز اجرا میشود.

- تور طبیعت شهری تفلیس: بازدید از پارك واكه، دریاچه لاكپشت و باغ گیاه شناسی تفلیس. این گشت بصورت نیمروزی اجرا میشود.

- تورهای ویژه كودكان و بزرگسالان: باغ وحش تفلیس، پارك دنیای بازی گلدانی و پارك متاتسمیندا كه تمام تفلیس را از روی چرخ وفلك معروف آن میتوان نظاره كرد.

- تورهای شبانه شهری تفلیس: این گشتها از ساعت 8 شب آغاز میشوند و تا ساعت 12 یا یك بعد از نیمه شب ادامه دارند. بازدید از محله شاردن در تفلیس قدیم كه در آنجا بارها و كافه های مختلفی به سبك سنتی وجود دارند، بازدید از خیابان روستاولی كه نورپردازیهای شبانه آن زیبایی و شكوه بی نظیری را ایجاد كرده است و نیز بازدید از خیابان آخولدیانی كه در آنجا رستورانهای ملیتهای مختلف از اسپانیایی، انگلیسی، هندی و غیره فعالیت دارند و در مقابل هر رستوران افرادی با لباسهای محلی آن ملیت ایستاده اند و شما را دعوت می كنند.

- تور شركت در جشنهای شبانه: در این گشت یكی از رستورانهای سنتی شهر در نظر گرفته میشود كه در آن مراسم اجرای موسیقی و رقص سنتی گرجستان به اجرا در میاید. نوروز امسال هنرمندان ایرانی هم در این جشنها برنامه اجرا میکنند. شروع مراسم از 9 شب و پایان آن 12 شب یا 1 بعد از نیمه شب در نظر گرفته میشود.

- تور بازدید از شهر متسختا: این تور یک گشت خارج شهری در تفلیس تعریف است. متسختا پایتخت باستانی گرجستان دارای سایتهای گردشگری گوناگونی است.

- تور كاختی: استان كاختی در شرق گرجستان قرار گرفته است و از جنوب با جمهوری آذربایجان هم مرز است. این استان محل اصلی تاكستانهای گرجستان است. تولید فرآورده های انگور در این منطقه رواج فراوانی دارد و جشنهای گوناگونی هم در این ارتباط برگزار می شود. مردم از نقاط گوناگون گرجستان برای استفاده از فرآورده های انگور به این استان سفر می كنند و در جشنهای مختلف مربوطه شركت می كنند. بقول خودشان به تور شراب می روند. ما هم می توانیم نام تور های كاختی را تور انگور بگذاریم.

تمام تورهای فوق و دهها برنامه پیشنهادی دیگر توسط راهنمایان محلی و مطلع اجرا میشود.

وقتی همراه با ما به گرجستان سفر میکنید تنها یک مسئله میماند و آن هم کمبود وقت است!

تلفن ما در گرجستان  00995595939899

تور گرجستان بصورت هوایی هم برگزار میشود که اطلاعات آن در تماس با شماره های فوق در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

+ نوشته شده در جمعه ششم اسفند ۱۳۸۹ساعت 23:24 توسط جواد گلچين فر |

امروز طرفداران چند گروه سیاسی و مدنی در تفلیس، مقابل سفارت فرانسه دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان خواستار آزادی زندانیان سیاسی در کشور بودند. گفته میشود دلیل انتخاب این مکان برای برگزاری  تظاهرات این بوده است که توجه کشورهای اروپایی به وجود زندانی سیاسی در گرجستان جلب شود و آنها در گفتگوهای خود با دولت گرجستان به این موضوع نیز اشاره کنند.

گرجستان از جمله کشورهایی است که تعداد کثیری زندانی دارد و تعداد زندانیان سیاسی در این کشور به گفته احزاب مخالف بالغ بر 50 نفر میباشد.


+ نوشته شده در جمعه ششم اسفند ۱۳۸۹ساعت 22:42 توسط جواد گلچين فر |

امروز با شروع اعتصاب رانندگان مینی بوس در تفلیس، تظاهراتی نیز از سوی رانندگان در میدان انقلاب رز برگزار شد. این اعتراض ها بخاطر درج خبرهایی مبنی بر افزایش مالیات روزانه رانندگان از ابتدای ماه مارس بوده است. حد اقل یک راننده در این اعتراضها دستگیر شده است و معترضین میگویند به اعتصاب خود تا روز دوشنبه ادامه خواهند داد.

+ نوشته شده در جمعه ششم اسفند ۱۳۸۹ساعت 22:29 توسط جواد گلچين فر |

مطالب قدیمی‌تر